,

1750 euro rocznie mieszkańcy Rzymu tracą przez korki uliczne

przez Patrycja Kaminska

Jak wynika z opublikowanego właśnie raportu aż 1750 euro rocznie kosztują każdego mieszkańca Rzymu korki uliczne. Ruch na ulicach włoskiej stolicy jest ogromny – oszacowano, że codziennie po mieście jeździ 2,5 miliona aut.

Raport na temat ruchu ulicznego w Rzymie został ogłoszony w zeszły piątek i rezultaty są naprawdę zatrważające. Jazda po stolicy Włoch to prawdziwy koszmar, szczególnie jeśli dodamy do tego strajk pracowników komunikacji miejskiej, który dodatkowo spowolnił ruch właśnie w dniu ogłoszenia raportu.

 

Jak wynika z raportu, w Rzymie jest prawie tyle samo aut co mieszkańców, co powoduje poważne utrudnienia w ruchu przez 200 dni w roku. Ponadto, z powodu godzin roboczych spędzonych w korkach zamiast w pracy, miasto traci ok. 1,6 miliarda euro. Obliczono, że w sumie korki uliczne przynoszą miastu straty w wysokości 2,8 miliarda euro.

 

Poza tym, nie należy zapominać o innych negatywnych skutkach zakorkowanych ulic. Po pierwsze, Rzym zmaga się z coraz większym zanieczyszczeniem powietrza. Zaobserwowano także spadek poziomu życia wśród mieszkańców Wiecznego Miasta, którzy z roku na rok coraz więcej godzin spędzają w autach, dojeżdżając do pracy i szkół.

Poprzedni

Najnowocześniejsze pociągi w Europie

„Il Messaggero” publikuje nieznany we Włoszech tekst Karola Wojtyły

Następny

Dodaj komentarz