,

58 dni i Neapol wyczyszczony

przez bedy

Neapol: Na konferencji prasowej zorganizowanej na temat problemu śmieci w Neapolu, Berlusconi oświadczył, że minął właśnie pierwszy etap usuwania masy ton śmieci zalegających w Neapolu i prowincjach.
Etap ten trwał 58 dni i wywieziono niewyobrażalną ilość śmieci, które do tej pory zagrażały również epidemią ze względu na wysokie temperatury panujące w południowych Włoszech.

Szacuje się, że śmieci z którymi poradził już sobie Neapol zajęłyby szereg pociągów ustawionych jeden po drugim o długości 400 kilometrów.

Od dnia dzisiejszego zaczyna się drugi etap, który będzie polegał na przekazywaniu mieszkańcom informacji na temat segregacji śmieci. Wolontariusze z całych Włoch będą pukać do mieszkań Neapolitańczyków i informować o sposobie składowania i segregacji śmieci.

Mimo, że pierwszy podstawowy etap problemu ze śmieciami w Neapolu został zakończony to i tak szacuje się iż powrót do normalności nastąpi dopiero za 3 lata.

Niestety, nie są tak optymistyczni mieszkańcy prowincjii. Tam wywóz smieci odbywa się, jak dobrze pójdzie, raz w tygodniu. Publiczne plaże są zasypane stertami śmieci i nie zapowiada się na zmianę sytuacji.
Tak samo myślą również mieszkańcy niektórych dzielnic Neapolu, gdzie góry śmieci rosną z dnia na dzień.

Poprzedni

Nie dostał drinka: dla Sądu to dyskryminacja

We Włoszech za wybudowanie zamku z piasku – grzywna do 3 tys. euro!

Następny

Dodaj komentarz