,

Bestseller Alfredo Accatino

przez Patrycja Kaminska

Książka autorstwa Alfreda Accatino prezentuje ponad 100 najbardziej nietrafionych opinii i publicznych wypowiedzi dotyczących słynnych ludzi i wydarzeń, np. Silvio Berlusconiego, Fidela Casrto czy zdobycia Bastylii. Wszystkie te mylne stwierdzenia zostały potem obalone przez fakty.

Bestseller włoskiego pisarza zawiera ponad 100 mylnych i absurdalnych stwierdzeń oraz rzekomych mądrości wypowiedzianych przez znane osobistości z czasów współczesnych i przeszłości.  Alfredo Accatino wyjaśnił, że napisał tę książkę nie tylko dla rozrywki, ale i ku przestrodze, gdyż według niego we Włoszech często nie pamięta się tego, co zaledwie pół roku wcześniej mówili politycy, intelektualiści czy inne sławne osobistości.

 

Jedna z opinii dotyczy Silvio Berlusconiego, o którym w 1993 roku ówczesny lider włoskiej lewicy Massimo D’Alema powiedział : „Nie do pomyślenia jest,by zaangażował się on w politykę, bo musi zająć się swoimi długami”. W następnym roku Berlusconi był już premierem.

 

Autor przytacza też zdanie z dziennika Ludwika XIV:  „Dzisiaj nic nowego”, które francuski król napisał 14 lipca 1789 roku, w dniu zdobycia Bastylii. Jest też fragment dotyczący Hitlera, o którym prezydent Niemiec Paul von Hindenburga w 1931 powiedział: „Hitler to typ dziwaka, nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej może być ministrem poczty”.

Poprzedni

Chorwacja zapłaci 80 tysięcy euro za rasistowskie okrzyki swoich kibiców

Włoscy kibice zawiedli na Euro 2012

Następny

Dodaj komentarz