PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

Książka autorstwa Alfreda Accatino prezentuje ponad 100 najbardziej nietrafionych opinii i publicznych wypowiedzi dotyczących słynnych ludzi i wydarzeń, np. Silvio Berlusconiego, Fidela Casrto czy zdobycia Bastylii. Wszystkie te mylne stwierdzenia zostały potem obalone przez fakty.

Bestseller włoskiego pisarza zawiera ponad 100 mylnych i absurdalnych stwierdzeń oraz rzekomych mądrości wypowiedzianych przez znane osobistości z czasów współczesnych i przeszłości.  Alfredo Accatino wyjaśnił, że napisał tę książkę nie tylko dla rozrywki, ale i ku przestrodze, gdyż według niego we Włoszech często nie pamięta się tego, co zaledwie pół roku wcześniej mówili politycy, intelektualiści czy inne sławne osobistości.

 

Jedna z opinii dotyczy Silvio Berlusconiego, o którym w 1993 roku ówczesny lider włoskiej lewicy Massimo D’Alema powiedział : „Nie do pomyślenia jest,by zaangażował się on w politykę, bo musi zająć się swoimi długami”. W następnym roku Berlusconi był już premierem.

 

Autor przytacza też zdanie z dziennika Ludwika XIV:  „Dzisiaj nic nowego”, które francuski król napisał 14 lipca 1789 roku, w dniu zdobycia Bastylii. Jest też fragment dotyczący Hitlera, o którym prezydent Niemiec Paul von Hindenburga w 1931 powiedział: „Hitler to typ dziwaka, nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej może być ministrem poczty”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here