PODZIEL SIĘ
Ocen ten tekst

8 marca obchodzony jest we Włoszech Międzynarodowy Dzień Kobiet, czyli Festa della Donna. Tego dnia włoscy mężczyźni zgodnie z wieloletnią tradycją obdarowują kobiety bukietem żółtych mimoz.

Co roku 8 marca włoskie miasta nabierają żółtego koloru dzięki wszechobecnym stoiskom z bukietami mimozy, który jest tradycyjnym podarunkiem z okazji Dnia Kobiet we Włoszech. Żółte kwiaty można kupić dosłownie na każdym rogu.

 

Mimozy nie są zbyt popularne w Polsce, natomiast we Włoszech występują dość, również jako chwasty. Mimozy uważa się za symbol kobiecej niewinności i delikatności, gdyż kwiaty te są bardzo kruche i przy pierwszym dotknięciu tracą świeżość i więdną. Mogą też symbolizować autonomię i wolność.

 

Większość Włochów pozytywnie odnosi się do święta kobiet i z chęcią je obchodzi, ale pojawiają się też krytyczne opinie. Niektórzy uważają, że dzień ten ma charakter komercyjny i jest próbą rekompensaty dla kobiet zaniedbywanych przez resztę roku. Często też Dzień Kobiet we Włoszech staje się okazją do manifestacji feministek, namawiających do walki o prawa kobiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here