,

Jezioro Garda: Bajkowa kraina Tremosine, zwiedzanie, przewodnik, noclegi

przez redakcja

Maj 2001 roku, droga wiodła pięknym wybrzeżem jeziora Garda. Ze skalnych półek roztacza się wspaniały widok, z lewej w dole błękitne wody jeziora, z prawej nieomal pionowa ściana skalna.

Tremosine

Wtem nieprawdopodobny rozjazd dróg. Znak w prawo kieruje w wąską drogę. Krótki tunel, kilka ostrych serpentyn i znajdujemy się o kilkadziesiąt metrów wyżej. Widoki zapierają dech w piersiach. Dalej droga staje się jeszcze węższa. Czy można wjechać autem w taką skalną dziurę?

Po kilkudziesięciu metrach skalnego tunelu wyłania się niesamowita kraina, Tremosine Bajkowa kraina w głębokim, skalnym wąwozie spowitym wiosenną zielenią. Dnem wąwozu, wzdłuż rwącego potoku prowadzi droga. Liczne skalne tunele dodają temu miejscu tajemniczości.

Romantyczny mostek zawieszony pomiędzy skałami wygląda tak jakby stworzyła go natura. Promienie słońca przeciskając się przez strome góry okrywają kolorowe skały. Soczysta zieleń dodatkowo filtruje światło tworząc mglistą, bajeczną poświatę. Kolory skał, od ciepłej ochry do szarości bazaltu okrywają kobierce zieleni. Majowe słońce załamując promienie w kropelkach mgiełki tworzy delikatne, niczym wiosenny welon tęcze.

Zapewne Tremosine jest jednym z piękniejszych miejsc we włoskich Alpach, które warto odwiedzić jadąc nad ciepłe wybrzeża włoskich mórz.

 

Jak dojechać do Tremosine?

Wzdłuż zachodniego wybrzeża jeziora Garda prowadzi droga nr 45 bis. Około 5 km. na południe za Limone jest zjazd w prawo ze znakiem kierującym do Tremosine, tam właśnie trzeba skręcić. Z samego Limone jest też oznaczona droga do Tremosine, lecz to nie ta droga.

Sprawdź polecane hotele w Tremosine

www.mojewyprawy.pl

Poprzedni

Ravello

Capri, w jeden dzień?, praktyczny przewodnik po wyspie, co zobaczyć, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz