,

Lombardia: Hotele goszczące imigrantów ryzykują utratę licencji

przez Monika Pietryga

Hotelom w Lombardii, które zaoferują noclegi nielegalnym imigrantom, grozi grzywna do 10 tysięcy euro oraz utrata licencji – zadecydowała przeciwna napływowi imigrantów włoska partia Liga Północna.

Wobec wzrastającego niezadowolenia społeczeństwa w związku z napływem imigrantów, Liga Północna sprzeciwiła się zakwaterowaniu we włoskich hotelach osób, które przekroczyły włoską granicę nielegalnie. Zakaz ma się znaleźć w nowelizacji przepisów o usługach turystycznych w północnych regionach Włoch.

 

Właściciele lokalnych hoteli, przyłapani na przyjmowaniu nielegalnych imigrantów będą karani grzywną w wysokości od 5 tys. do 10 tys. euro oraz utratą licencji na okres od 6 miesięcy do roku.

 

Propozycja Ligii Północnej pojawiła się tydzień po tym, jak rząd wezwał liderów władz regionalnych do pomocy w znalezieniu zakwaterowania dla kolejnych 20 tys. osób ubiegających się o status uchodźcy.

 

Politycy północnych regionów Włoch przewidują, że w hotelach znajdą zakwaterowanie tylko te osoby, które znalazły się we Włoszech legalnie, imigranci z ważnym zezwoleniem na pobyt oraz ci, którzy przeszli proces identyfikacji i weryfikacji, by uzyskać status uchodźcy.


Poprzedni

Włoski styl życia? Oto kilka zwyczajów, które warto przejąć

Na rowerze przez Mediolan

Następny

Dodaj komentarz