,

Przed czwartkowym meczem Niemcy

przez Patrycja Kaminska

Spośród czterech półfinalistów Włosi oddali najwięcej celnych strzałów na bramkę, ale zdobyli najmniej goli. Ich czwartkowi rywale strzelają o wiele rzadziej, ale są najskuteczniejsi.

„Corriere dello Sport” przywołuje turniejowe statystyki, które przed czwartkowym półfinałem dają wyraźną przewagę reprezentacji Niemiec. Okazuje się, że podopieczni Cesare Parndellego do tej pory aż 50 razy celnie strzelali na bramkę, ale bramkarza rywali udało im się pokonać tylko cztery razy (dwie bramki przeciwko Irlandii, po jednej z Chorwacją i Hiszpanią).

 

Ich półfinałowi rywale, Niemcy oddali tylko 33 celne strzały, ale aż dziewięć razy piłka wpadła do siatki (dwie bramki przeciwko Danii i Holandii, jedna w spotkaniu z Portugalią i aż cztery z Grecją). Niemcy w ataku są skuteczniejsi nie tylko od Włochów, ale także od pozostałej dwójki półfinalistów: Hiszpanii i Portugalii. Najgorszy stosunek strzelonych bramek do oddanych strzałów mają właśnie Włosi.

 

Na niekorzyść Włochów przemawia także inna statystyka. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego obejrzeli aż 11 żółtych kartek, najwięcej spośród wszystkich drużyn w turnieju. Ich rywale grają za to najczyściej – do tej pory ukarano ich tylko trzy razy.

Poprzedni

Art Night Venezia

Euro 2012: w półfinałowym meczu włoscy kibice nie zawiodą

Następny

Dodaj komentarz