,

Rzym – marsz z pochodniami w obronie prześladowanych chrześcijan

przez Patrycja Kaminska

Wczoraj w Rzymie katolicka Wspólnota Świętego Idziego i rzymska gmina żydowska zorganizowały demonstrację w obronie prześladowanych chrześcijan. Wieczorem w Koloseum zgaszono światła na znak solidarności z ofiarami prześladowań.

W marszu udział wzięli między innymi włoski minister do spraw współpracy międzynarodowej i założyciel Wspólnoty świętego Idziego Andrea Riccardi, burmistrz stolicy Gianni Alemanno, przewodniczący rzymskiej gminy żydowskiej Riccardo Pacifici i naczelny rabin miasta Riccardo Di Segni.

 

– Światła dzisiaj wieczorem znaczą, że nie akceptujemy ciszy i nie jesteśmy przyzwyczajeni do smutnej litanii chrześcijańskich kobiet i mężczyzn, którzy są zabijani i terroryzowani – mówił minister Riccardi. Podkreślił, że chrześcijanie padają ofiarami terroru i przemocy w miejscach modlitwy. – To prawdziwe czystki religijne – dodał Riccardi.

 

Manifestujący, biorąc udział w marszu, który miał miejsce tuż po kolejnych atakach w Nigerii i Kenii, chcieli w ten sposób wyrazić solidarność ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie narażonymi na prześladowania. Demonstrujący potępili fanatyzm i ekstremizm religijny.

Poprzedni

Juventus Turyn został mistrzem Włoch

Pisarz Federico Moccia został burmistrzem miasteczka Rosello w Abruzji

Następny

Dodaj komentarz