,

Pisarz Federico Moccia został burmistrzem miasteczka Rosello w Abruzji

przez Patrycja Kaminska

„Obiecuję ożenić wszystkich moich fanów” – powiedział słynny włoski pisarz Federico Moccia, autor bestsellerowej książki „Tre metri sopra il cielo” („Trzy metry nad niebem”)

Zwróciliście kiedyś uwagę na kłódki wiszące na niektórych mostach? We Włoszech jest ich całe mnóstwo, szczególnie w Rzymie i Wenecji, ale moda na zawieszanie „kłódek miłości” przez zakochane pary, a następnie wrzucanie klucza do rzeki rozprzestrzeniła się na cały świat. Ten niecodzienny trend ma źródła w bestsellerze Federico Moccia pt. „Tre metri sopra il cielo”, która była jego pierwszą powieścią i zyskała ogromny sukces, między innymi dzięki filmowi, który powstał na jej podstawie.

 

Fani włoskiego pisarza na pewno się ucieszą, gdyż Moccia, urodzony w Rzymie w 1963 roku, został wybrany burmistrzem miasteczka Rosello w pięknym regionie Abruzja w centralnych Włoszech. Jak tylko ogłoszono tę wiadomość pisarz oświadczył: „Obiecuję ożenić wszystkich moich fanów”.

 

Moccia jest związany z Rosello, gdyż jest to rodzinne miasto jego żony. Jego decyzja o wzięciu udziału wyborach odniosła równie wielki sukces jak jego powieść. Miasteczko ma 300 mieszkańców i z 160, którzy poszli na wybory, aż 142 (89,47%) zagłosowało na Moccię i tylko 16 poparło jego rywala.

 

Poprzedni

Rzym – marsz z pochodniami w obronie prześladowanych chrześcijan

Włoski mafioso aresztowany w Portugalii

Następny

Dodaj komentarz