Rzym wśród najseksowniejszych miast na świecie

przez Magdalena Jurkowska

Pozycję Rzymu jako jednej z najseksowniejszych światowych metropolii potwierdził Sunday Times. Rzym znalazł się w klasyfice wśród takich miast jak Tanger i Sztokholm.

Rzym według Sunday Times Travel Magazine, czyli niedzielnego załącznika o podróżach  Times’a, wchodzi do klasyfiki miast najbardziej sexy ze względu na ich miejską urbanistyczną zmysłowowść. Włoską stolicę uznano za jedno z 12 miast, gdzie jest możliwe udać się na „ucieczki erotyczne” i na weekend pod znakiem zmysłów.

W tekście poświęconym najgorętszym metom w Europie, Rzym zostaje cytowany jako szlak z pięknymi archeologicznie miejscami, restauracjami, sklepami, wszystkie lukusowe i stworzone dla zażywania przyjemności.

Lokale wszystkie wybrane,  ze względu na urodę urządzenia wnętrz, usługi i zaproponowany komfort. Sugestie możliwych wycieczek sexy w stolicy rozpoczynają się od Trinità dei Monti, gdzie rano, wyjaśnia magazyn, rytuałem jest słynne śniadanie angielskie w sali Babington’s z truskawkami w czekoladzie.

„Żeby się zdumieć – pisze Sunday Times- można przechadzać się od Piazza del Popolo do Piazza Venezia, gdzie znajduje się „tort ślubny” czyli Altare della Patria i potem do Colosseo.
„Bogatą kopułę San Pietro” można podziwiać z ‘La Pergola’ Waldorf Astoria. Wśród polecanych także vipom lokali pewien bar kotajlowy w pobliżu Piazza Navona. Następnie dzień można kontynuować w Antico Caffé Greco, wysławiany przez magazyn, za atmosferę antycznego romantycznego świata z krzesłami z welwetu i wśród antyków OTT.

Times sugeruje także przejażdżkę w stylu „vacanze romane” skuterem aż do Bocca della Verità. Także inne miasto Lacjum Viterbo według korespondenta Financial Times jest „miejscem idealnym do miksowania historii, środowiska i relaksu. Meta do zasugerowania klientom międzynarodowym, którzy chcą zainwestować  w zakup domu lub mieszkania”.

Wśród miast „brudnej dwunastki” oprócz Rzymu, znajdują się Londyn, Paryż, Berlin, Nowy Jork, ale także bardziej egzotyczne Tanger, Sztokholm, Havana, Bath, Sewilla i Petersburg. Uznano je za pewne cele do wypadów, które oferują zaspokojenie zmysłowych przyjemności.

Poprzedni

W kręgu legend i opowieści o wielkanocnej neapolitańskiej Pastiera

Mieszkanie (nie) do wynajęcia

Następny

Dodaj komentarz