Składki na ubezpieczenie społeczne (INPS)…w tabaccaio

przez bedy

Już jesienią bieżącego roku składki na ubezpieczenie społeczne dla pomocy domowych i opiekunek będzie można zapłacić w tabaccaio. To jedna z zalet projektu „zaprzyjaźnionych sieci”.

Rzym – wkrótce w sklepie z tytoniem będzie można zapłacić składki na ubezpieczeni społeczne dla pomocy domowych i opiekunek.
Autorem zaprezentowanego kilka dni temu projektu „zaprzyjaźnione sieci” jest minister ds. innowacji Renato Brunetta.

„Reti amiche”, bo tak brzmi po włosku nazwa projektu, ma na celu ułatwić obywatelom kontakt z instytucjami administracji publicznej. Jak wiadomo wszyscy pracodawcy zatrudniający colf lub badante raz na kwartał muszą opłacać im contributi. Jak dotąd dla wielu rodzin oznaczało to konieczność stania w kilometrowych kolejkach.
Projekt “przyjazne sieci” zakłada sukcesywne poszerzanie kanałów kontaktu z administracją publiczną, poprzez współpracę z pocztą, sklepami tabbacaio, supermarketami, bankami, aptekami, a także komisariatami karabinierów.
Celem inicjatywy jest krótko mówiąc ułatwienie życia obywatelom. Wygląda na to, że wkrótce będzie można opłacać nie tylko składki, ale i rachunki bez kolejek.
Znikną natomiast niektóre urzędy administracji publicznej, obsługujące niewielką liczbę petentów.
Wiadomo, że najwygodniej jest załatwić najpilniejsze sprawy w okolicy domu, dlatego prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości również emeryturę będzie można odebrać w tabaccaio.

Na dzień dzisiejszy składki INPS dla pomocy domowych można wpłacać tylko w urzędach pocztowych lub przez internet na stronie internetowej www.inps.it. Jednak już najbliższej jesieni będzie można je uregulować w jednym z 35 tys. sklepów tytoniowych na terenie całych Włoch.
Prawdopodobnie już na początku 2009 r. terminale w tabaccaio będą w stanie naliczyć wysokość składek za dany kwartał.

Poprzedni

Anomalie pogodowe we Włoszech. Są ofiary upałów i ulew

Dofinansowanie dla osób, które chcą legalnie zatrudnić „badante”

Następny

Dodaj komentarz