Walka z przemytnikami

przez bedy

Zatrzymano 46 przemytników papierosów – Włochów i Polaków – podaje agencja Ansa. Udało się to dzięki wielkiej operacji, przeprowadzonej w obu krajach. Przestępcy zostali aresztowani przez włoską Gwardię Finansową.
Według relacji włoskiej agencji, do zatrzymania doszło w okolicach Neapolu oraz w Polsce. Podobno to właśnie przez nasze kraj przechodziły transporty papierosów. Wśród przemytników są Włosi na stałe mieszkający w Polsce,
– Mogę jedynie potwierdzić, że taka akcja jest przeprowadzana. Na terenie Polski rozpoczęła się we wtorek, 2 marca (działania są prowadzone przez CBŚ) i dotychczas zatrzymano osiem osób – powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.
Dodał również, że sprawa dotyczy międzynarodowej grupy ukraińsko – polsko – włoskiej. Według ustaleń funkcjonariuszy, przemycany towar produkowany był na Ukrainie, następnie przewożony przez nasz kraj, do Włoch, zdarzało się, że przemyt przechodził także przez Hiszpanię.
– Szacujemy wstępnie, że grupa mogła przemycić w ten sposób 29 mln. sztuk papierosów a Włosi mogli ponieść na tym straty w wysokości 1,5 mln. euro – dodał rzecznik.
Polska policja nie chce ujawniać szczegółów procederu. – Akcja nadal trwa – powiedział Sokołowski.
Czytaj na: www.naszswiat.net

Poprzedni

Włoskie święta literatury

Jeśli Dzień Kobiet, to tylko z mimozą

Następny

Dodaj komentarz