,

Włoscy producenci AGD przeniosą się do Polski?

przez Patrycja Kaminska

Włoskie firmy produkujące AGD chcą uciec do Polski, gdzie panują lepsze warunki dla przemysłu i na rynku pracy – napisał włoski dziennik „Corriere della Sera”.

Włoscy producenci AGD skarżą się przede wszystkim na wysokie podatki i koszty robocizny, stąd pomysł przeniesienia fabryk do Polski, gdzie miałyby dużo lepsze warunki pracy i rozwoju. Pisze na ten temat włoska gazeta „Corriere della Sera” w artykule pod tytułem „Ucieczka made in Italy do Polski”. Według dziennika przeniesienie włoskich fabryk do Polski miałoby tragiczne skutki we Włoszech, jako że sektor ten zatrudnia 130 tysięcy pracowników.

 

Jak podaje dziennik, bardzo prawdopodobny jest upadek branży AGD we Włoszech, a producenci są coraz bardziej przerażeni tą sytuacją. Przykładowo, produkcja lodówek przez jednego z włoskich producentów AGD spadła o połowę, podczas gdy dawniej ta sama marka wypuszczała na rynek 6 milionów lodówek rocznie. Ponadto, również klienci kupują coraz mniej włoskich sprzętów AGD, gdyż decydują się na tańsze odpowiedniki. Wysokie ceny włoskich marek spowodowane są kosztami produkcji, które we Włoszech oszacowano na cztery razy wyższe niż w Polsce.

Poprzedni

Florencja: spór o zaginione dzieło Leonarda da Vinci

Rzym: spór o „kłódki miłości” na moście Milvio

Następny

Dodaj komentarz