,

Włosi stworzyli cybernetycznego żołnierza przyszłości

przez Patrycja Kaminska

We Włoszech powstał „awatar dla żołnierza” nazywany Body Extender, którego wyjątkowość polega na tym, że urządzenie to można założyć na siebie jak ubranie. Nowy wynalazek pozwala znacznie zwiększyć sprawność żołnierza, który zyskuje siłę równą sile dwudziestu mężczyzn, jak uważają projektanci.

Metalowy „szkielet” został skonstruowany w Pizie w Instytucie Robotów. Projekt ten został sfinansowany przez włoskie Ministerstwo Obrony. Body Extender, który po założeniu porusza się tak, jak człowiek,  powstał głównie po to, aby zwiększyć siłę żołnierza za pomocą sztucznej muskulatury, w którą wyposażony jest robot.

 

Włoska agencja prasowa Ansa, która opublikowała zdjęcia prototypu, informuje, że jest to najbardziej skomplikowane urządzenie tego typu jakie kiedykolwiek powstało. Wprawdzie cybernetyczny robot został stworzony przede wszystkim do celów militarnych, jednak może też być wykorzystywany podczas operacji Obrony Cywilnej.

 

Nowy wynalazek w mediach nazywany jest „awatarem dla żołnierza”, co jest nawiązaniem do filmu Jamesa Camerona, którego akcja rozgrywa się w 2154 roku i w którym pojawia się podobny robot.

Poprzedni

Festiwal w San Remo – Adriano Celentano ostro skrytykował kościół

W Krakowie trwa przegląd filmów Michelangelo Antonioniego

Następny

Dodaj komentarz