,

W Krakowie trwa przegląd filmów Michelangelo Antonioniego

przez Patrycja Kaminska

Włoski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza na przegląd filmów Michelangelo Antonioniego, który odbędzie się w dniach 5-29 marca 2012 roku w Centrum Kultury Rotunda w Krakowie, przy ulicy Oleandry 1. Wszystkie projekcje odbywają się o godzinie 18:00.

Michelangelo Antonioni to niewątpliwie jeden z największych artystów w ponad stuletnich dziejach kina. Rozpoczynał jako dokumentalista w epoce neorealizmu. W 1950 roku debiutował fabularną „Kroniką pewnej miłości”. Dla jego międzynarodowej kariery i miejsca w dziejach filmu autorskiego kluczowym okresem były lata 1957 – 1975, gdy zrealizował osiem dzieł, które zmieniły bieg światowego kina.

 

W tym roku mija 100 lat od jego narodzin w 1912 roku. Z tej okazji zorganizowano przegląd jego filmów w Krakowie, przypominając o tym, że wielki twórca gościł w tym mieście w 1996 roku.

 

Wszystkie projekcje odbywają się o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Rotunda w Krakowie, przy ulicy Oleandry 1. Koszt pojedynczego biletu to 10 zł, natomiast karnet na wszystkie filmy wyniesie nas 40 zł. Filmy Antonioniego można też obejrzeć w wersji włoskiej za darmo we Włoskim Instytucie Kultury, przy ulicy Grodzkiej 49.

Poprzedni

Włosi stworzyli cybernetycznego żołnierza przyszłości

Włoska policja odkryła ponad milion „domów widmo”

Następny

Dodaj komentarz