,

Zmarł Lucio Dalla, słynny włoski artysta

przez Patrycja Kaminska

Włochy w żałobie – Lucio Dalla, znany włoski kompozytor i piosenkarz, zmarł na zawał po koncercie w Montreux w Szwajcarii, na trzy dni przed swoimi 69. urodzinami.

Artysta zmarł niespodziewanie na zawał w Montreux w Szwajcarii podczas swojej międzynarodowej trasy koncertowej. 4 marca skończyłby 69 lat. Nagła śmierć popularnego piosenkarza i kompozytora wywołała szok i poruszyła Włochów, którzy mają jeszcze w pamięci ostatni występ artysty na tegorocznym festiwalu włoskiej piosenki w San Remo.

 

Dalla pochodził z Bolonii, kolebki włoskiej muzyki, która niewątpliwie wpłynęła na jego osobowość artysty. Jego sława była międzynarodowa. Utwory Dalli były także cenione przez środowisko akademickie, co potwierdza przyznany mu doktorat honoris causa przez uniwersytet w Bolonii.


Ostatnia trasa koncertowa Lucio Dalli rozpoczęła się 27 lutego w miejscowości Lucerna, a następnego dnia piosenkarz przeniósł się już do Zurychu, skąd udał się do Montreux. Kolejne występy miały się odbyć m.in. w Bazylei, Paryżu, Dusseldorfie, Frankfurcie, Luksemburgu, a zakończeniem trasy miał być koncert w Berlinie.

Poprzedni

Bracia Taviani nagrodzeni Złotym Niedźwiedziem na Festiwalu Berlinale

Włochy zakazują transakcji gotówkowych powyżej 1000 euro

Następny

Dodaj komentarz