ABC o zwiedzaniu Włoch jachtem żaglowym

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam nieco inny sposób spędzania wakacji we Włoszech, a mianowicie z pokładu jachtu żaglowego.

Większość osób jedzie do Włoch do hotelu, na camping, na wycieczkę organizowaną. Tym razie chciałbym opisać Wam inny sposób zwiedzania Włoch, a mianowicie od strony wody czyli na pokładzie jachtu żaglowego. Ktoś popuka się w głowę: „To przecież nie jest proste, trzeba mieć uprawnienia, zorganizować wiele rzeczy, no i skąd wziąć jacht” i po części będzie miał rację, ale tak naprawdę nie jest to aż takie trudne. Od czego zacząć?

Tak naprawdę ta cała wielka organizacja sprowadza się do 2  tematów: po pierwsze trzeba znaleźć dobry jacht, który weźmiemy w czarter. Po drugie trzeba mieć sternika który go poprowadzi. Tak naprawdę zacząć trzeba od wynajmu jachtu, bo usługi sternika można zamówić bezpośrednio w firmie, w której bierzemy jacht. Ot cała filozofia.

A co czeka nas jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie Włoch z pokładu jachtu? Jest kilka możliwości: możemy np. opłynąć Sycylię startując z Regio di Calabria, albo z samego serca Sycylii, czyli z Palermo. Możemy popłynąć na Wyspy Liparyjskie i stanąć na dowolnym kotwicowisku w tym regionie, z dala od tłumu turystów. Tego na żadnej wycieczce organizowanej nie doświadczycie. Jacht można wyczarterować też z okolicy Elby, stamtąd popłynąc na Sardynię i ją np. opłynąć lub skoczyć na południowe wybrzeże Korsyki. Oczywiście punktem obowiązkowym jest tutaj park La Maddalena. Inną możliwością jest start z okolic Rzymu, czyli mamy bardzo łatwy dolot, a marina jest parę kilometrów od lotniska (Marina di Nettuno).

Wiemy, że wiele osób nie korzysta z tej formy spędzania czasu, stąd i tym artykułem i całym szeregiem artykułów na naszej stronie www.yachtguru.pl staramy się Was przekonywać, że warto spróbować czarteru jachtu we Włoszech zamiast tradycyjnego hotelu czy wycieczki, wolność, którą doświadczacie spowoduje, że nie będziecie chcieli już nigdy więcej jechać do hotelu, wiemy o tym bo rozmawiamy, które raz odważyły się na taki wypoczynek – one już teraz rokrocznie wynajmują jacht, oczywiście co roku w innym regionie Włoch, co roku inną jednostkę (niektórzy decydują się na katamaran). Naprawdę warto!

„Umierające miasto” w Ligurii

Podróże, które nie kosztują dużo