,

EuroChocolate

przez Patrycja Kaminska

EuroChocolate to coroczny Festiwal Czekolady, który odbywa się w Perugii, stolicy Umbrii w środkowych Włoszech. Ze względu na jego ogromną popularność święto czekolady zaczęto obchodzić także w innych włoskich miastach, takich jak Rzym czy Turyn.

Festiwal Czekolady został zapoczątkowany w 1993 roku i od tamtej pory stał się największym festiwalem tego typu w całej Europie. Każdego roku EuroChocolate przyciąga miliony turystów, a także samych mieszkańców Włoch. Święto czekolady trwa 9 dni i odbywa się na placach i skwerach Perugii, takich jak Piazza Italia, Piazza della Repubblica, Corso Vannucci, Via Mazzini, Via Fani i Piazza IV Novembre.

 

Festiwal oferuje swoim uczestnikom wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji, między innymi wystawy czekoladowej sztuki, degustacje, uliczne przedstawienia czy rzeźby wykonane z czekolady. Istnieje też możliwość spędzenia dnia w czekoladowym Spa.

 

W ostatnich latach podczas EuroChocolate zbudowano igloo z 3,600 kilogramów czekoladowych cegieł. Natomiast w 2003 roku powstała największa tabliczka czekolady mierząca ponad 7 metrów długości – do jej produkcji użyto 5980 kilogramów czekolady oraz tysiące orzechów laskowych.

 

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie festiwalu: http://www.eurochocolate.com/it/home.html?

Poprzedni

„Coś pięknego”

Battaglia alle arance

Następny

Dodaj komentarz