,

Odwołany koncert izraelskiej piosenkarki wzbudza kontrowersje

przez Patrycja Kaminska

Włoscy organizatorzy zaplanowanego na październik koncertu izraelskiej piosenkarki Noa, działającej także aktywnie na rzecz pokoju, odwołali wydarzenie ze względu na „kwestie ekonomiczne”. Koncert miał odbyć się w Mediolanie. Włoski menadżer piosenkarki jest jednak zdania, że Noa padła ofiarą ostracyzmu ze względu na swoje poglądy dotyczące konfliktu pomiędzy Izraelem a Palestyną.

Pełne imię piosenkarki to Achinoam Nini, ale na całym świecie znana jest pod pseudonimem „Noa”. Jej koncert miał się odbyć 27 października w teatrze Manzoni w Mediolanie.

 

Jak podają organizatorzy, czyli włoski odłam żydowskiej organizacji kobiet Adei-Wizo-Donne Ebree d’Italia, wydarzenie zostało odwołane z powodu braku ofert od sponsorów. Włoski menadżer artystki, Pompeo Benincasa, uważa jednak, że podobne działanie to celowa próba bojkotu piosenkarki i jej poglądów politycznych.

 

W ostatnich miesiącach 45-letnia artystka otwarcie wypowiadała swoje zdanie na temat konfliktu pomiędzy Izraelem a Palestyną, a jej komentarze wywołały wiele kontrowersji.

Poprzedni

Jak przygotować dziecko na obóz wakacyjny?

Włosi jednymi z największych miłośników operacji plastycznych

Następny

Dodaj komentarz