,

Wspomnienia z wakacji: Genua, Camogli, Portofino – co zobaczyć?

przez bedy

9 czerwca wyruszyłam w podróż do słonecznej Italii. Jazda całą noc, i już około 13.00 następnego dnia minęłam wielki telebim przed tunelem w Taravisio z napisem” Ciao Italia!”. Nowa kultura, nowe zapachy, głównie kawy, słodkiego cappuccino i wszędobylskiej bazylii.

Genua

Cały dzień w samochodzie, słońce paliło… a do Genui jeszcze tak daleko. Około 19.00 wjechałam do miasta, zaczęło niesamowicie padać… ale chwilę potem cudowny zachód słońca, widok na jeden z największych portów w Europie… włoskie życie.

Codziennie poznawałam coraz to nowe zakątki Ligurii. Genua jest miastem niezwykłym, miastem kontrastów. Przebogata tradycja, niesamowita architektura miasta, największa starówka w Europie, to wszystko jest niezwykle fascynujące. Każda dzielnica miasta to zupełnie inny świat. jak przystało na miasto portowe, na miasto Kolumba – mieszkają tu chyba wszystkie możliwe nacje – dlatego jest kolorowo i pięknie. Można tu dostać praktycznie wszystko.

Camogli

Podczas pobytu widziałam Camogli, maleńkie miasteczko, stara osada rybacka, o której z włoskiego tłumacząc mówi się Dom Żon (Casa delle Mogli). Jest tam cukiernia, tuż przy plaży, gdzie podają wspaniałe ciasteczka, nigdzie indziej takich nie jadłam, wspaniałą focaccię.

Portofino

Kolejnym uroczym miejscem jest Portofino, perła Włoch, Trzynasty Cud Świata. Drogo, ale niezapomniane wrażenia, szczególnie zapamiętałam spacer na latarnię morską, z której widać Genuę, światła Sesti Levante i kilka sąsiednich miejscowości.

Mogłabym wymieniać wszystkie wspaniałe nazwy miejsc… polecam ten region, nie wiem czy istnieją ładniejsze we Włoszech. Warto zobaczyć Ligurię, spróbować pesto i wina z miejsca chyba najbardziej urokliwego – Cinque Terre.

Poprzedni

Aosta i wyprawa w góry, Monte Rosa, Courmeyer, La Palude, Monte Bianco

Il Teatro in Italia

Następny

Dodaj komentarz